• Month
  • Days

UW-Eau Claire Athletics

September 2014
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
31
vs. Georgianni Memorial Invite
Final
8th of 15
1
2
3
at Bethel Univ. (Minn.)
Final - 2OT
T, 3-3
4
5
vs. Bethany Lutheran
@ Minneapolis, MN
Final
W, 3-0

vs. Gustavus Adolphus (Minn.)
@ Minneapolis, MN
Final
W, 3-0

vs. Elmhurst (Ill.)
@ Green Bay
Final
W, 8-1
6
vs. Alumni/Open
Final
NTS

vs. Alumni/Open
Final
NTS

at Augsburg Invitational
Final-Day 1
T-3rd of 18

at Wartburg Invitational
Final-Day 1
3rd of 17

at St. Norbert
Final
W, 7-2

at St. Thomas (Minn.)
Final
L, 22-17

vs. Saint Benedict (Minn.)
Final
L, 3-0

vs. St. Thomas (Minn.)
@ Minneapolis, MN
Final
W, 3-1

at Augsburg (Minn.)
Final
L, 3-0
7
at Augsburg Invitational
Final
T-5th of 18

at Wartburg Invitational
Final
5th of 17
8
9
10
vs. St. Olaf (Minn.)
Final
W, 2-1

at Viterbo
Final
L, 3-0
11
12
vs. Elmhurst (Ill.)
@ Kenosha, WI
Final
L, 3-0

at Carthage College (Wis.)
Final
L, 3-0
13
at Saint John's Fall Invitational
Final-Day 1
T-2nd of 18

at Division III Midwest Classic
Final-Day 1
4th of 15

at UW-Stout
Final
W, 9-0

vs. Alma
@ Carthage, WI
Final
W, 3-1

vs. Gustavus Adolphus (Minn.)
Final
W, 4-1

vs. Univ. of Chicago
@ Kenosha, Wis.
Final
L, 3-0

vs. Saint John's (Minn.)
Final
L, 31-7
14
at Saint John's Fall Invitational
Final
8th of 18

at Division III Midwest Classic
Final
5th of 15
15
16
at UW-River Falls
Final
W, 9-0
17
vs. Wartburg College (Iowa)
Final
L, 2-0
18
19
at UW-Whitewater Fall Invitational
Final-Day 1
4th of 13

vs. ITA Tournament
@ St. Peter, MN
9:00 AM

vs. St. Thomas (Minn.)
Final
L, 3-0

vs. Carroll (Wis.)
Final
W, 3-0
20
at St. Olaf Invitational
10:00 AM

at St. Olaf Invitational
11:00 AM

at UW-Whitewater Fall Invitational
9:00 AM

vs. ITA Tournament
@ St. Peter, MN
9:00 AM

vs. Concordia-Moorhead (Minn.)
10:00 AM

at Wheaton (Ill.)
1:00 PM

vs. St. Norbert
2:30 PM
21
vs. Frank Wrigglesworth Blugold Invite
10:00 AM

vs. ITA Tournament
@ St. Peter, MN
9:00 AM

at Concordia-Moorhead (Minn.)
2:00 PM
22
vs. Frank Wrigglesworth Blugold Invite
8:30 AM
23
24
at Wheaton (Ill.)
4:30 PM
25
26
vs. ITA Tournament
@ St. Peter, MN
9:00 AM

at UW-Superior
7:00 PM
27
at Gustavus Adolphus Twin Cities Classic
12:00 PM

vs. ITA Tournament
@ St. Peter, MN
9:00 AM

vs. UW-La Crosse
2:00 PM

at UW-La Crosse
3:00 PM
28
at Gustavus Adolphus Twin Cities Classic
10:00 AM

vs. ITA Tournament
@ St. Peter, MN
9:00 AM
29
at Gustavus Adolphus Twin Cities Classic
9:00 AM
30
1
at UW-Superior
4:00 PM

at UW-Stevens Point
7:00 PM
2
3
vs. Blugold Invitational
5:00 PM

vs. Blugold Invitational
4:00 PM

at WIAC Championship

vs. UW-Stevens Point
3:00 PM
4
vs. Hall of Fame Luncheon
11:30 AM-1:30 PM

at WIAC Championship

vs. UW-Oshkosh
9:00 AM

vs. UW-Whitewater
2:00 PM

vs. UW-Platteville
2:30 PM